
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.991 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Weight | 2.012816 mg |
| Self Resonant Frequency | 75 MHz |
| Q Factor | 35 |
| Current Rating | 25 mA |
| DC Resistance (DCR) | 950 mΩ |
| Test Frequency | 10 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 25 mA |
| Type | Multilayer |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.03193 | $0.31930 |
| 50 | $0.02890 | $1.44500 |
| 100 | $0.02616 | $2.61600 |
| 500 | $0.02413 | $12.06500 |
| 1000 | $0.02225 | $22.25000 |
| 3000 | $0.01910 | $57.30000 |
